EWA GĘBCZYŃSKA

Mieszkanka naszej gminy. Rękodziełem zajmuje się od kilkunastu lat. Jej prace są wykonane przede wszystkim z darów lasu np. szyszek, żołędzi, mchu itp. Wykonuje wianki, stroiki czy dekoracje okienne na różne okazje. Prace są niepowtarzalne, nie ma dwóch takich samych, przez co posiadając pracę Pani Ewy mamy pewność, że nikt nie ma takiej samej. Prace Pani Ewy można było oglądać na wystawie w Domu Kultury w Kępicach, Bronowie oraz na różnych jarmarkach w powiecie słupskim.

HELENA LEMANKIEWICZ

Pani Helena mieszka w Osowie, w naszej gminie od urodzenia. Pirografią , czyli malowanie ogniem, zajmuje się od 1,5 roku. Zainspirowana pracą przyniesioną przez syna do domu postanowiła zgłębić temat sama szuka inspiracji w życiu codziennym oraz w internecie .

MARIA KORAB

Pani Maria jest z nami w gminie od 1973r. Tworzy te piękne dzieła od 1984r. Wcześniejsze prace były wykonywane na drutach. Wiedzę czerpie z książek oraz internetu a pierwszych kroków w szydełkowaniu nauczyła Panią Marię koleżanka ze szkoły. Prace można było podziwiać podczas wystawy w Bibliotece w Kępicach.

LUCYNA KWIECIEŃ

W gminie od 1982r. Szydełkowanie i robótki na drutach zaszczepiła w Pani Lucynie jej babcia. Od dziecka rozwija swoją pasję, poprzez konsultacje z rodziną i znajomymi. Wiedzę czerpie również z książek odziedziczonych po babci oraz z internetu. Pani Lucyna ukończyła studia na kierunku Kulturoznawstwo. Jej prace mogliśmy oglądać na „Wystawie Twórców Gminy Kępice’’ w Bronowie.

MAŁGORZATA WILK

W gminie od 1984r. Wikliniarstwem Pani Małgorzata zajmuje się od 1999r. Skierowana na kurs nabycia wiadomości i umiejętności w zakresie wikliniarstwa ukończyła go z oceną bardzo dobrą. Pomysły, łączenie koloru oraz wzoru wikliny są własne. Prace wystawiane były w Bibliotece Kępice, na spotkaniu Klubu Seniora oraz podczas grzybobrania w Korzybiu.

JACEK ADAMCZYK

Urodził się w Barwinie w gminie Kępice w 1968 r. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie. Od 1988 do 2015 pracował w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kępicach. Rysunkiem i malarstwem zajmuje się od dziecka.  Od 1994 roku członek Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego przy Słupskim Ośrodku Kultury. Jest uczestnikiem wielu międzynarodowych plenerów i wystaw malarskich w Polsce oraz w Portugalii i Niemczech. Jest laureatem wielu konkursów organizowanych m.in. przez SOK, Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku: Nagrody I Stopnia, Laureat Statuetki ,,Białego Bociana”, ,,Grand-Prix” o nagrodę ,,Miasteckiego Kruka”, Stypendysta Starosty Słupskiego, Finalista Plebiscytu ,,30-tu Liderów” z okazji Jubileuszu 30-lecia Samorządu Terytorialnego. Od kilku lata współpracuje z Biblioteką i Centrum Kultury Gminy Wejherowo. Gitarzysta w zespołach rockowych: ,,Belle Epoque”, ,,No Problem Band”, ,,Cztery Strony”.

Obecnie tworzy w takich technikach, jak: malarstwo olejne, akryl, rysunek, akwarela, pastel, grafika komputerowa.

ALICJA ADAMCZYK

Urodziła się w Barwinie, obecnie mieszkanka Korzybia, Gmina Kępice. Początkowo zajmowała się wyszywaniem: haft krzyżykowy, haft richelieu, haft kaszubski. Następnie zajęła się techniką malarstwa witrażowego na szkle, by w końcu na dobre zająć się malarstwem olejnym na płótnie. Tematyka prac jest różnorodna, przeważa jednak realistyczny pejzaż i architektura z terenu Pomorza oraz kwiaty i zwierzęta. Alicja brała udział w plenerach i wystawach na terenie Pomorza Środkowego i w Niemczech w powiecie Lauenburg. Zdobyła nagrodę I stopnia za haft richelieu oraz wyróżnienie za malarstwo w Konkursach organizowanych przez Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, a także nagrodę Starosty Słupskiego dla działaczy kultury. Prace Alicji można zobaczyć na licznych imprezach plenerowych organizowanych przez Instytucje Kultury oraz w internecie.

KATARZYNA PALKA

Mieszkanka Gminy Kępice od 1983 roku. Rękodziełem zajmuje się od dziesięciu lat. Robi stroiki, wianki, choinki. Również szyje krasnale, koty, aniołki. Jej prace były pokazywane na wystawach w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kępice. Inspiracji szuka w gazetach, internecie oraz książkach.

MARZENA AWSIUKIEWICZ

Haftem krzyżykowym pasjonuję się od kilku lat. Najpierw były to małe formy, serwetki, obrusy aż po obrazy. Haftuje również obrazki okolicznościowe (metryki, komunia, ślub) i kartki na różne okazje. W przerwach między obrazami dzierga na drutach, szydełkuję.